5 Mayıs 2015 Salı

Yoga ile 2008 yılında tanıştım. Yine bir koltuğa onlarca karpuz sığdırmaya çalıştığım bir yıldı. Amerika’da Ohio State Üniversitesi’nde işletme eğitimi alıyor, sporcu bursumu kaybetmemek için 3. bölümümü bitiriyordum. Aynı zamanda ekonomi master’ı için başvurular yapıyor ve o zaman için hayatımdaki en önemli amaçlardan biri olan Olimpiyat barajını geçmek içim hazırlanıyordum. Yazıldığım bir yoga dersi, her shavasana’da daldığım derin uykular, -o zamanlar tam anlamadığım bir şekilde- seneyi akış içerisinde bitirmeme yardımcı oldu.

Olimpiyatların ardından 18 yıldır yaptığım ve kendimi başka türlü tanımlayamadığım yüzme sporunu bıraktım.  Türkiye’ye dönüş, 1 yıllık işsizlik süreci… Ardından asla yapmam dediğim bankacılık yıllarımda yine soluğu yogada aldım. O zamanlar, Cihangir Yoga’da dersini kaçırmadığım hocam Zeynep Çelen’den öylesine etkilendim ki yıllar sonra kurumsal hayatın derinlerinde bocalarken eğitimine katılmak için e-mail attım. Son gün, 1 kişinin iptal etmesiyle eğitimdeki yerimi aldım. Onun rehberliği bu hiçbir zaman tüketilmesi mümkün olmayan yolda açlığımı daha da arttırdı. Ardından Devrim Akkaya ile bu kez Yin Yoga üzerine çalıştım. Hala öğrenmeye ve yoga ile kendimi keşfetmeye devam ediyorum.


Eğitimler;
Zeynep Çelen ile Yoga Eğitmenliğinin Temelleri Hocalık Eğitimi (RYT 200) Eylül 2014
Devrim Akkaya ile Yin Yoga Hocalık Eğitimi Şubat 201
Başak Deepa Yüksel ile Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi Haziran 2016
Zeynep Çelen ile ileri Yoga Hocalık Eğitimi Temmuz 2016


"Yoga, hayatın ta kendisi... matın üzeri ise kendini keşfetmek için harika bir yer.Her şeyi kapsayan; yargılamayan, olduğu gibi kabul eden bir yer..." GG 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder